Čo ste nevedeli o Wattsenglish v Čechách a na Slovensku

IMG_1097-ver2

V tomto školskom roku zamierilo do viac ako 500 škôlok v Čechách a na Slovensku niekoľko desiatok vyškolených lektorov spoločnosti Wattsenglish, aby pomohli učiteľom pri výučbe angličtiny. Využívajú k tomu špeciálny britský systém výučby, ktorý je na mieru ušitý práve deťom. V súčasnosti sa konceptom Wattsenglish učí po anglicky viac ako 12 000 detí.
„Našim cieľom je využiť práve toto obdobie v ľudskom živote, kedy si je človek schopný osvojiť reč prirodzenou cestou“, vysvetľuje riaditeľ spoločnosti Wattsenglish Marek Kadlec. „Na tom je totiž celá metodika Wattsenglish založená. Funguje to vlastne ako v bilingválnej rodine, kde jeden z rodičov hovorí na dieťa iba po anglicky. Chceme byť partnermi slovenských učiteľov, doplňujeme výučbu o novú dimenziu – o metodicky prepracovanú praktickú komunikáciu priamo s aktívnym užívateľom jazyka.“

Na stránke www.wattsenglish.com je sprístupnená sekcia Klub pre deti, ktorá je plná výučbových videí a hier. Deti si tak môžu precvičovať angličtinu aj doma a rodičia týmto spôsobom najlepšie spoznajú, čo všetko už dieťa vie a ako po anglicky rozumie a komunikuje. Ešte jednoduchším spôsobom je pozrieť si jedno z mnohých videí Wattsenglish na kanáli Youtube.

Dcéra nemá problém sa dohovoriť

Výsledky sú za niekoľko rokov pôsobenia lektorov viac ako pozitívne. Zhodujú sa na tom učitelia aj rodičia detí. „Dcéra mala angličtinu Wattsenglish najprv v škôlke a teraz plynule pokračuje aj na základnej škole“, popisuje Lenka Vrátna z Liberca. „V zahraničí nemá problém sa dohovoriť – v ôsmich rokoch nadväzuje kontakty s vrstovníkmi a dohovorí sa s nimi na pravidlách hier a súťaží, animátorom a hotelovým zamestnancom vie vyjadriť všetko, čo chce.“ Na strednej škole sa tak deti, ktoré absolvovali výučbu Wattsenglish naozaj môžu venovať už druhému cudziemu jazyku, lebo angličtinu majú už zvládnutú, čo je úžasné. Watsenglish nie je o kreslení a učení sa stále tých istých slovíčok, ani o príliš zložitej gramatike – ale o konverzácii a rozvíjaní jazykového inštinktu.

Školy spoluprácu vítajú

Pre riaditeľov škôl je spolupráca s Wattsenglish vítanou cestou, ako osviežiť a zvýšiť úroveň výučby angličtiny. „Wattsenglish presne vie, čo školy potrebujú“, hovorí riaditeľka základnej školy v Přerove Marie Mifková. „So spoluprácou sme spokojní, metóda sa nám páči, je to výučba formou hry, takže si deti vôbec neuvedomujú, že sa vlastne takýmto spôsobom učia. Pokroky na deťoch vidieť už po prvom roku. Rodičia tiež majú po prvom roku väčší záujem, našu spoluprácu teda rozširujeme.“

Spoločnosť Wattsenglish bola založená britským lingvistom Stevom Wattsom a v súčasnosti spolupracuje s viac ako 500 materskými a základnými školami v Čechách a na Slovensku. Kurzy pre deti od 3 do 10 rokov sú tiež organizované v jazykových školách, školských kluboch a letných táboroch. V podtatranskom regióne, v okresoch Poprad a Kežmarok výučbu zastrešuje Jazyková škola TARGET.

Braňo Švec

Napísal/a: Braňo Švec

Vyštudoval angličtinu a históriu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pôsobil ako učiteľ na základnej, strednej a vysokej škole, neskôr pôsobil ako lektor Business English v spoločnostiach ako MotorCar, Tatrabanka, Alpine Slovakia a iných. V súčasnosti je riaditeľom jazykovej školy Target. Vo voľnom čase cestuje a hrá hokej :)

Newsletter

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa do newsletteru a dostávajte podobné články na e-mail.
Taktiež vás budeme informovať o nových kurzoch a výhodných ponukách jazykových kurzov.

Posledné príspevky na blogu

freestocks-org-v2

9 tipov ako NIKDY nezabudnúť cudzí jazyk

Stane sa to všetkým – ak jazyk dlhšie nepoužívate, tak ho skôr či neskôr zabudnete. ...

Čítať článok
popradhockey2

Aj hráči HK Poprad sa zlepšujú v angličtine (rozhovor pre časopis Poprad Hockey)

Branislav Švec, riaditeľ Jazykovej školy TARGET, pod ktorou funguje aj Detské centrum Legovňa hovorí o ...

Čítať článok

Ako sa zmenila výučba jazykov odkedy sme sa ju učili my

Keď som sa učil po anglicky ja, tak okrem samotnej hodiny a mojej učiteľky som ...

Čítať článok