Starší ľudia sa učia jazyky ťažšie? Omyl!

Kurzy pre seniorov

Seniori, alebo jednoducho len ľudia, ktorí sami seba považujú za “príliš starých” na učenie sa cudzích jazykov, sa často pri prihlásení na kurz v TARGET pýtajú, či budú v tom ich kurze aj iní starší účastníci, prípadne nás už dopredu upozorňujú na svoje nedostatky. Niektorí sa dokonca pýtajú, či môžu aj oni kurz navštevovať a či nám to nebude prekážať. Že sa nikdy predtým žiaden jazyk neučili a nevedia, či to nebude “trápne”.

Hanbiť sa vôbec nie je na mieste. Ak je kurz pre začiatočníkov, tak sa očakáva, že z jazyka nič neviete, a tempo kurzu bude prispôsobené pre začiatočníkov. Navyše, starší ľudia sú u nás veľmi často práve najlepší študenti. Dôvodov je viac – napríklad prístup, systematická práca, hlad po vzdelávaní – ale jeden z dôvodov je ten najdôležitejší. Motivácia. Vnútorná motivácia.

Pýtate sa, prečo sú starší ľudia naši najlepší študenti? Prečo vlastne majú často najvyššiu motiváciu? Odpoveď nájdete v nasledujúcom videu. Verte, nie je krajší pocit, ako keď nám niekto po podobnej skúsenosti ako pán z videa úprimne poďakuje za to, že si splnil sen, ktorý sa zdal na začiatku tak vzdialený.

Braňo Švec

Napísal/a: Braňo Švec

Vyštudoval angličtinu a históriu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pôsobil ako učiteľ na základnej, strednej a vysokej škole, neskôr pôsobil ako lektor Business English v spoločnostiach ako MotorCar, Tatrabanka, Alpine Slovakia a iných. V súčasnosti je riaditeľom jazykovej školy Target. Vo voľnom čase cestuje a hrá hokej :)

Newsletter

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa do newsletteru a dostávajte podobné články na e-mail.
Taktiež vás budeme informovať o nových kurzoch a výhodných ponukách jazykových kurzov.

Posledné príspevky na blogu

freestocks-org-v2

9 tipov ako NIKDY nezabudnúť cudzí jazyk

Stane sa to všetkým – ak jazyk dlhšie nepoužívate, tak ho skôr či neskôr zabudnete. ...

Čítať článok
popradhockey2

Aj hráči HK Poprad sa zlepšujú v angličtine (rozhovor pre časopis Poprad Hockey)

Branislav Švec, riaditeľ Jazykovej školy TARGET, pod ktorou funguje aj Detské centrum Legovňa hovorí o ...

Čítať článok

Ako sa zmenila výučba jazykov odkedy sme sa ju učili my

Keď som sa učil po anglicky ja, tak okrem samotnej hodiny a mojej učiteľky som ...

Čítať článok