4 kľúčové tipy ako si výrazne zvýšiť šance a naučiť sa cudzí jazyk

team target školy
Správny čas naučiť sa cudzí jazyk je práve teraz. Podobne ako chudnutie, cvičenie, skoncovanie s fajčením – sami si povedzte, či to je pre vás dôležitý cieľ – a ak áno, začnite s jeho napĺňaním práve teraz.

Pozrime sa bez zbytočných slov na 4 úplne najdôležitejšie veci pri učení sa jazykov:

1. Urobte si z jazyka prioritu. Dajte si jasne sformulovaný cieľ – napríklad naučiť sa aspoň 2 000 slov, dohovoriť sa na letisku, získať schopnosť písať emaily a pod. Neučte sa jazyk len tak, že uvidím čo sa stane a možno sa to raz podarí.
2. Spravte si z jazyka záľubu. Alebo skombinujte svoju záľubu a jazyk – pozerajte správy z vášho obľúbeného športu v jazyku, počúvajte hudbu, sledujte seriály, ktoré máte radi alebo si prečítajte toho vášho autora v cudzom jazyku.
3. Venujte sa mu často. Najlepšie denne – aj keď len po pár minút, je dôležité byť v kontakte s jazykom viac ako len 2-krát týždenne. Nemusia to byť nudné cvičenia – skúste napríklad naše mp3 nahrávky :)
4. Nenavrávajte sa, že nemáte na jazyky talent. Na to, aby ste sa naučili po anglicky alebo hoci aj po mongolsky, nepotrebujete talent. Potrebujete len body 1-3. :)
 

My v TARGET škole vám v tom pomôžeme! 

1. Urobte prvý krok – bezplatná ukážková hodina 
Pozrite sa, že prvá hodina môže vyzerať inak. Aj škola môže vyzerať inak.
Pre každého účastníka čaká presso káva zadarmo a malý slovník ako darček.
 
2. Prihláste sa na kurz 
Vyberte si po konzultácii s nami, či je pre vás vhodnejší skupinový alebo individuálny.
3. Na ostatné sme tu MY
Pomôžeme vám s výberom kurzu a úrovne. Nastavíme si spolu ciele, prezradíme všetky naše tipy k úspešnému zvládnutiu jazyka – know-how, ktoré sme nadobudli za viac ako 10 rokov fungovania a odovzdali už viac ako 4 500 absolventom našich kurzov.
 
Naozaj je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť – preto vám odporúčame, aby ste si našu výučbu a náš prístup k učeniu sa cudzích jazykov vyskúšali na vlastnej koži. Aby ste sa cítili komfortnejšie, príďte s kamarátom alebo známym – je to samozrejme nezáväzné. :)
Braňo Švec

Napísal/a: Braňo Švec

Vyštudoval angličtinu a históriu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pôsobil ako učiteľ na základnej, strednej a vysokej škole, neskôr pôsobil ako lektor Business English v spoločnostiach ako MotorCar, Tatrabanka, Alpine Slovakia a iných. V súčasnosti je riaditeľom jazykovej školy Target. Vo voľnom čase cestuje a hrá hokej :)

Newsletter

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa do newsletteru a dostávajte podobné články na e-mail.
Taktiež vás budeme informovať o nových kurzoch a výhodných ponukách jazykových kurzov.

Posledné príspevky na blogu

freestocks-org-v2

9 tipov ako NIKDY nezabudnúť cudzí jazyk

Stane sa to všetkým – ak jazyk dlhšie nepoužívate, tak ho skôr či neskôr zabudnete. ...

Čítať článok
popradhockey2

Aj hráči HK Poprad sa zlepšujú v angličtine (rozhovor pre časopis Poprad Hockey)

Branislav Švec, riaditeľ Jazykovej školy TARGET, pod ktorou funguje aj Detské centrum Legovňa hovorí o ...

Čítať článok

Ako sa zmenila výučba jazykov odkedy sme sa ju učili my

Keď som sa učil po anglicky ja, tak okrem samotnej hodiny a mojej učiteľky som ...

Čítať článok