Preklady

Vyskúšajte našu nezáväznú cenovú ponuku a rozhodnite sa správne. Náš tím skúsených a osvedčených prekladateľov je vám k dispozícii.

V prípade záujmu o preklad akéhokoľvek dokumentu nás kontaktujte prostredníctvom formuláru alebo emailom, telefonicky alebo osobne na pobočkách školy. Kontaktné údaje nájdete tu.

Nechajte svoje dokumenty, zmluvy, abstrakty, potvrdenia, vysvedčenia preložiť profesionálom. Spoľahlivo, rýchlo a za rozumné ceny.

Prekladáme z a do angličtiny, nemčiny, taliančiny, španielčiny, ruštiny, ukrajinštiny, francúzštiny a poľštiny, ale pomôžeme vám aj s inými svetovými jazykmi. Spýtajte sa nás na čokoľvek tu.

 

1 Zvoľte, čo potrebujete preložiťČo je úradný preklad?

2 Vyberte jazyk


3 Priorita prekladu

Mám čas
Do 2 pracovných dní
Do 24 hodín

4 Odošlite formulár

Súhlasím so spracovaním osobných údajov a všeobecnými obchodnými podmienkami

Po odoslaní formulára vám zašleme nezáväznú cenovú ponuku.

Čo je úradný preklad?

Úradný preklad môže vykonať len úradný, resp. súdny prekladateľ, ktorý je na vykonávanie tejto činnosti oprávnený Ministerstvom spravodlivosti SR podľa zákona č. 382/2004 Z.z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení a ktorý je zapísaný v zozname znalcov, tlmočníkov a prekladateľov vedenom Ministerstvom spravodlivosti SR. Každý preložený dokument je opatrený odtlačkom úradnej pečiatky a podpísaný, je očíslovaný, uvádza sa v denníku a vzťahuje sa naň postenie úradného prekladateľa. Vyhotovený preklad je zviazaný šnúrou a prekrytý nálepkou s úradnou pečiatkou.

Písomne vyhotovený úradný preklad obsahuje úvodnú časť s označením preklad, označenie zadávateľa, prílohy a prekladateľskú doložku.

Aký je rozdiel medzi úradným a neúradným prekladom?

Neúradný preklad sa najčastejšie využíva pri preklade osobných dokumentov, technických, medicínskych a finančných písomností, účtovných, právnych, obchodných a reklamných textov. Neobsahuje doložku a prekladateľskú pečiatku. Tento typ prekladu vybavíte jednoducho emailom, preložený dokument vám zašleme na vašu emailovú adresu.

Neúradne zvyčajne prekladáme dokumenty ako jedálne lístky, zmluvy, oznamy, webstránky, obaly výrobkov alebo popisky produktov pre eshopy alebo čokoľvek čo preložiť potrebujete.

Úradne zvyčajne prekladáme oficiálne listiny ako vysvedčenia, preukazy, osvedčenia o vozidle, technické preukazy, rodné a sobášne listy, potvrdenia o PN alebo lekárske správy.

 

Zoznam jazykov, do ktorých bežne prekladáme:

  • anglický
  • nemecký
  • český
  • maďarský
  • poľský
  • francúzsky
  • ruský
  • ukrajinský
  • taliansky
  • španielsky