Náš príbeh

Príbeh jazykovej školy

September 2009. Jedna učebňa, ktorá bola zároveň aj kanceláriou školy. Jeden lektor. Jeden jazyk. Vďaka zanieteniu a tomu, že som veril, že ľudia ocenia jednoduché, kvalitné a efektívne vzdelanie sme začali pomáhať s cudzími jazykmi čoraz väčšiemu počtu dospelých klientov. Toto je príbeh jazykovej školy Target.

Učebňa

Dnes, o 12 rokov neskôr, vzdelávam spolu s mojim tímov viac ako 1 100 študentov a mesačne odučíme viac ako neuveriteľných 2 500 vyučovacích hodín. To všetko sme dosiahli bez akýchkoľvek fondov, štátnych zákaziek a dotácií.

V roku 2017 sme otvorili špecializované detské centrum vzdelávania, ktoré má v súčasnosti názov Zážitkovňa. Odvtedy sme už nielen jazyková škola, ale tiež škola zručností. A v zručnostiach vidíme budúcnosť. Nakoniec – aj cudzí jazyk je predsa zručnosť. 🙂

Zlepšujeme technické zručnosti detí, organizujeme tímbuildingy pre firmy a programy pre škôlky alebo obchodné centrá, ale topkou budú vždy pre nás jazykové kurzy a tréningy. Stále pomáhame bežným ľuďom, firmám a inštitúciám, ale aj deťom a ich rodičom s cudzími jazykmi.

V roku 2019 sme oslávili 10. narodeniny školy v skvelom tíme s 32 pracovníkmi zo 4 pobočiek.

V roku 2019 sme oslavovali 10 rokov školy aj výročným logom

Príbeh jazykovej školy pokračuje a v súčasnosti sú čoraz obľúbenejšie sú kurzy na mieru – individuálne jazykové tréningy, kde sa klientovi maximálne prispôsobíme. Cieľ klienta, tempo napredovania, preferencie klienta, flexibilné termíny a časy, ale aj systém učenia a záľuby zohrávajú rolu v nastavení a obsahu kurzu. Platí, že dôraz kladieme na rozprávanie. Využívame koučingové princípy a tak učíme klientov učiť sa jazyky aj keď s nami práve nie sú. Lebo dnes, v 21. storočí, sa už cudzie jazyky môžeš učiť inak.

My ti tento svet otvoríme a pomôžeme ti určiť a splniť tvoj cieľ. Je bližšie ako sa zdá.

Kto je za tým

Braňo Švec

Volám sa Braňo Švec a som zakladateľ a riaditeľ TARGET školy. Som jazykový kouč, manažér, „vyučený“ historik a angličtinár, lektor a vo voľnom čase nadpriemerný cestovateľ a podpriemerný hokejista. 🙂

Počas štúdia na UK v Bratislave som postupne učil angličtinu na základnej, strednej a vysokej škole, vo viacerých jazykových školách a neskôr priamo vo firmách. Viedol som kurzy v spoločnostiach Motorcar, TMR, Alpine Slovakia, VÚB, Prvá stavebná sporiteľňa, CFH, Panasonic, Chemosvit, Mubea, Whirlpool a mnoho iných.

Veľa cestujem, preferujem hlbšie spoznávanie krajiny a miestnych a ukazujem svet iným ľuďom. Najviac ma zaujíma osobný rozvoj jednotlivca, šírenie povedomia o cudzích jazykoch (lebo v bežnej slovenskej škole sa stále učia jazyky úplne nesprávne) a individuálne koučovanie klientov. Rád pracujem napríklad so športovcami alebo staršími ľuďmi, ktorí majú často najlepšiu motiváciu.

Úspechy a ocenenia

Timeline – míľniky našej školy

Ocenenia NAJ Jazyková škola v kraji

V jedinom celoslovenskom rebríčku jazykových škôl sa každoročne umiestňujeme medzi najlepšími školami.

2015 – 3. miesto

2016 – 2. miesto