4 kľúčové tipy ako si výrazne zvýšiť šance a naučiť sa cudzí jazyk

25. apríla 2021

Správny čas naučiť sa cudzí jazyk je práve teraz. Podobne ako chudnutie, cvičenie, skoncovanie s fajčením – sám si povedz, či to je pre teba dôležitý cieľ – a ak áno, začni s jeho napĺňaním práve teraz. Neodkladaj to na začiatok budúceho mesiaca, ani na zajtra. Začni hneď.

Ok, najprv sa nad tým zamysli – čo sa chceš naučiť, prečo sa chceš naučiť – a potom – ako sa to chceš naučiť. Pozrime sa teda bez zbytočných fráz na 4 úplne najdôležitejšie veci pri učení sa jazykov:

1. Urob si z jazyka prioritu.

Daj si jasne sformulovaný cieľ – napríklad naučiť sa aspoň 2 000 slov, dohovoriť sa na letisku, získať schopnosť písať emaily a pod. Neuč sa jazyk len tak, že uvidím čo sa stane a možno sa to raz podarí. Nezabudni tiež na realistický deadline – termín, do kedy to chceš stihnúť. Ten si ešte v ideálnom prípade rozdeľ na menšie časové úseky.

2. Sprav si z jazyka záľubu.

Alebo skombinujte svoju záľubu a jazyk – pozerajte správy z vášho obľúbeného športu v jazyku, počúvajte hudbu, sledujte seriály, ktoré máte radi alebo si prečítajte toho vášho autora v cudzom jazyku.

3. Venuj sa mu často.

Najlepšie denne – aj keď len po pár minút, je dôležité byť v kontakte s jazykom viac ako len 2-krát týždenne. Nemusia to byť nudné cvičenia – skús napríklad Youtube, Netflix, podcasty alebo naše mp3 nahrávky.

4. Nenavrávaj si, že nemáš na jazyky talent.

Na to, aby si sa naučil po anglicky alebo hoci aj po mongolsky, nepotrebuješ talent. Nepoznám nikoho, kto by sa chcel naučiť jazyk a nedokázal to. Určite ho ovládať aj ty, keď čítaš tento text. 🙂

Potrebuješ len body 1-3. 🙂

My v TARGET škole ti v tom pomôžeme

1. Urob prvý krok.

Prihlás sa na bezplatnú ukážkovú hodinu alebo webinár alebo si napríklad prečítaj články v tomto blogu. V každom prípade získaš nadhľad, aktuálne informácie a trendy o učení sa jazykov a dostaneš sa in medias res – jednoducho ťa to donúti zamyslieť sa nad tým, čo spomínam vyššie – určiť si svoj cieľ, prioritu a tiež nezabudnúť na približné termíny, kedy chceš svoje ciele dosiahnuť. V neposlednom rade ti tento prieskum skvele pomôže motivovať sa.

2. Prihlás sa na kurz, stiahni si apku, nájdi si sparinga, predplať si Netflix, nájdi si online zdroj…

Nie je ľahké si vybrať. Vyber si pokojne aj po konzultácii s nami, aký spôsob učenia sa (a hlavne naučenia sa) je pre teba najefektívnejšia voľba. A nejde len o to, či tvoj jazykový kurz bude skupinový alebo individuálny.

3. Na ostatné sme tu MY

Pomôžeme ti s výberom kurzu a úrovne. Nastavíme si spolu ciele, prezradíme všetky naše tipy k úspešnému zvládnutiu jazyka – know-how, ktoré sme nadobudli za viac ako 10 rokov fungovania a odovzdali už viac ako 4 500 absolventom našich kurzov. Naozaj je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť – preto vám odporúčame, aby si našu výučbu a náš prístup k učeniu sa cudzích jazykov vyskúšal na vlastnej koži. Aby si sa cítil komfortnejšie, poď do toho s kamarátom alebo členom rodiny.

PRIHLÁS SA NA NEZÁVAZNÝ WEBINÁR ALEBO FREE HODINU

P.S.: Ak chceš zadarmo veľa dobrých tipov ako sa zlepšiť v cudzích jazykoch aj doma a bez jazykovky, tak sa hoď do skupiny Cudzie jazyky nás bavia