Powered by Smartsupp

Príbeh nášho študenta: Adam stíha doučko ráno pred školou

26. septembra 2023

Adam ide v septembri do 4. ročníka na ZŠ. Angličtinu v škole majú 2x týždenne, čo je na pokroky v rozprávaní málo. Aj keby neboli lockdowny a žiadna hodina počas predchádzajúceho školského roka neodpadla, za celý rok by to bolo len okolo 60 vyučovacích hodín. Každá po 45 minút. Odčítajte zapisovanie a pričítajte ďalších 14 spolužiakov a učiteľku v triede. Na rozprávanie v anglickom jazyku teda veľa času neostáva. Ani pre celú triedu, nieto ešte pre každé dieťa.

Ranná polhodinka angličtiny

Môj syn Adam má preto každý utorok a štvrtok ráno pred školou individuálnu angličtinu v TARGET. Začína vždy o 7:00, končí o 7:30 a potom, už svieži a zobudený, ide do školy. Hodiny s lektorkou Vevou sú online, preto ich absolvuje pokojne v pyžame.

doučovanie online
Online doučovanie ráno pred školou?

Perfektný štart do dňa z pohodlia vlastnej izby

Sú zamerané na rozprávanie a to tak, že Adam hovorí minimálne 50% času z hodiny. Progres na jeho angličtine je viditeľný a dovolím si tvrdiť, že obrovský. Druhým benefitom je, že bude mať angličtinu už navždy rád, lebo vďaka Veronike je každá hodina radosť. Smiech a zábava sú samozrejmou súčasťou hodín, inak to predsa nejde.

Takéto pohodlné hodiny môžeš mať aj ty alebo tvoje deti. Ušetríš čas, nemusíš sa presúvať alebo voziť svojho syna či dcéru do jazykovky a perfektne využiješ čas. Na ranné vstávanie sa dá ľahko zvyknúť. Skvelé je to, že po rannej hodine máš zo seba vždy dobrý pocit a to sa s tebou prenesie aj do celého dňa. Okrem samotnej angličtiny sa zároveň naučil aký štart do dňa zvyknú mať úspešní ľudia. Privstať si doslova len pár minút skôr je spoločnou črtou úspešných a šťastných ľudí.

Tak čo, vieš si predstaviť mať online vzdelávanie ráno pred odchodom zo svojho domova? Dal by si to? Klikni sem! 🙂

P.S.: Tento článok som napísal v októbri 2021, ale teraz, o 2 roky neskôr, keď je Adam šiestak, sa nezmenilo nič. Teda okrem Vevy. Tá je teraz na materskej a Adam teda po anglicky rozpráva so Stankou. 🙂