Hokejisti HK Poprad sa učia po anglicky v TARGET

16. augusta 2020

Samo Mlynarovič spolu so spoluhráčmi z hokejového HK Poprad navštevuje kurz angličtiny, ktoré organizuje Target pre hokejistov priamo na zimnom štadióne. Redaktori stránky hkpoprad.sk sa s ním porozprávali o tom, čo si myslí o pomerne netradičnom benefite pre hráčov zo strany športového klubu.

Samo, od začiatku novej sezóny máte možnosť učiť sa anglický jazyk. Na základe čoho si sa rozhodol navštevovať tieto hodiny?
Rozhodol som sa pre angličtinu preto, lebo v iných kluboch také možnosti nie sú a som veľmi rád že my tú možnosť máme. V dnešnej dobe je znalosť cudzích jazykov samozrejmosťou pre každé zamestnanie alebo v prípade záujmu vycestovať za hokejom do sveta.

Nenavštevuješ náhodou angličtinu kvôli lektorke?
Samozrejme že sa poteším, keď príde sympatická učiteľka.

Takže TARGET jazyková škola má dostatok takých sympatický učiteliek?
Áno, má tieto sympatické učiteľky.

Povedz nám, či si v angličtine pokročil a v akom štádiu štúdia sa teraz nachádzaš. Vieš sa dohovoriť napríklad na letisku?
Ťažko povedať, musel by som to skúsiť, ale myslím si, že áno. Tie základné veci, čo sme sa doteraz naučili, by určite pomohli.

Máme informáciu, že ste na poslednej hodine písali test. Akú si mal úspešnosť?
Dosiahol som 95% s ktorými nie som spokojný, nakoľko som sa poctivo pripravoval a bohužiaľ mi ušla jedna otázka. Nevadí, aspoň mám motiváciu zlepšovať sa.

Skús nám preložiť vetu do anglického jazyka.
Thank to our followers and fans, who are going to the stadium.

Si spokojný s jazykovou školou Target?
Áno, som veľmi spokojný a aj touto cestou sa im chcem poďakovať za túto možnosť. Je to výborná skúsenosť.

Viac informácií nielen o hokeji sa dočítaš priamo na webe HK Poprad.