Plošné jazykové testovanie - vyhodnotenie

12. júla 2022

Počas marca na našom webe prebiehala súťaž. Zapojil sa automaticky každý, kto si do 31.3. urobil bezplatný jazykový test z angličtiny, nemčiny, španielčiny, taliančiny, francúzštiny alebo slovenčiny pre cudzicnov.

Sme radi, že o súťaž ste prejavili obrovský záujem a my vám môžeme prezradiť výsledky. Spracovať výsledky nám trvalo síce o dosť dlhšie, ako sme plánovali, ale tento náš rest je od dnes minulosťou. Dozviete sa nielen to, kto vyhral, ale tiež aké jazykové znalosti majú Slováci z jednotlivých jazykov, ktoré sú najobľúbenejšie a aké sú medzi nimi rozdiely vo výsledkoch. Zvlášť ďakujeme tým súťažiacim, ktorí s nami neváhali konzultovať jednotlivé otázky a kontaktovali nás emailom.

Výsledky testov Slovákov

Do testovania sa v marci zapojilo (po odfiltrovaní duplicitných testov – vždy sme brali do úvahy pre túto štatistiku ten prvý) presne 816 účastníkov.

Najviac testov ste si urobili z angličtiny – 592, ďalej z nemčiny – 60, španielčiny – 44, taliančiny – 40, ruštiny – 29 a francúzštiny 19. Test z tínedžerskej angličtiny pre deti od 8 do 13 rokov si urobilo 32 účastníkov.

Najúspešnejším jazykom sa stal španielsky jazyk – priemerný výsledok testov bol 53%, ďalej nasledujú nemčina so 49%, francúzština so 48%, angličtina so 44% a ruština so 41%. Najhoršie vedomosti majú naši účastnici z talianskeho jazyka – len 38%.

Detský test z anglického jazyka mal pre zaujímavosť úspešnosť 53%.

Ďakujeme všetkým vám za odmeranie vedomostí na našom webe. Veríme, že certifikát o vašej absolvovanej úrovni vás potešil a v budúcnosti si svoje vedomosti budete môcť porovnať s týmto výsledkom.

Dúfame, že výsledok bude lepší. 🙂

Výsledky súťaže o ceny

No a vyhodnotenie našej súťaže (lebo každý bol automaticky prihlásený do našej súťaže) sú nasledovné:

  1. ročné predplatné služby Netflix (v hodnote 96 €) – Miroslava Ferjenčíková, Košice
  2. Individuálny online kurz z tvojho jazyka (v hodnote 169 €) – Rastislav Beťko, Brezno
  3. kniha Môj beh svetom od Mateja Šemšeja (slovenská verzia, papierová) – Andrea Skokanová, Kežmarok
  4. nákup v hodnote 20 € na kníhkupectvo Christiania Poprad – Tomáš Hanulík, Bratislava-Rača
  5. kniha I´ve run the world od Mateja Šemšeja (anglická verzia, ebook) – Ján Kočiš, Liptovský Mikuláš

Blahoželáme a tešíme sa na septembrové pokračovanie nášho masového testovania, po ktorom spracujeme výsledky aj podľa jednotlivých regiónov Slovenska a porovnáme ho s jarnými testami.

Výhercov sme ohľadom prebrania cien kontaktovali emailom. Ďakujeme!