Powered by Smartsupp

Uvádzame náš nový podcast TARGET Talkshow!

11. februára 2022

„Podcast od slovenskej jazykovky so zaujímavými ľuďmi o jazykoch, motivácii, cestovaní a zábavných situáciách, ktoré nám život priniesol.“

To je stručný opis toho, čo sme pre vás na rôznych platformách ako Youtube alebo Soundcloud pripravili. Spoznaj nielen našich lektorov, ale aj zaujímavých ľudí z nášho okolia, ktorí majú čo povedať o svojich zážitkoch a skúsenostiach s jazykmi, cestovaním, biznisom alebo jednoducho odľahčene rozprávať o svojom svete.

Prvým mojim hosťom bol Marek Brutvan, ktorého môžete poznať aj z našej školy. Viacerí klienti si ho vďaka jeho krásnej angličtine s britským prízvukom mýlia s native-speakerom a veru neraz sa mi stalo, že študent sa pýtal na toho lektora z Anglicka a či s ním môže mať hodinu aj nabudúce. 🙂

Marek hovorí viacerými jazykmi (medzi inými aj portugalčina, poľština a hebrejčina), prekladá, tlmočí a vyučuje u nás v jazykovke, venuje sa lukostreľbe, je ženatý, otcom dvoch detí a pochádza zo Spišsskej Novej Vsi a nám porozprával napríklad aj toto:

  • Aký jazyk sa naučil kvôli frajerke
  • Odkiaľ sa u neho vzal taký pekný britský prízvuk, pre ktorý si ho klienti mýlia s Angličanom
  • Prečo sa v Izraeli učil potajme hebrejčinu
  • Ako sa ocitol v úzkych pri tlmočení v poľskom meste Zakopane
  • A aký je to vôbec pocit tlmočiť pred plnou konferenčnou sálou?

P.S.: Ak chceš zadarmo veľa dobrých tipov ako sa zlepšiť v cudzích jazykoch aj doma a bez jazykovky, tak sa hoď do skupiny Cudzie jazyky nás bavia.