Powered by Smartsupp

YouTube kanály, vďaka ktorým sa deti môžu učiť po anglicky

3. júla 2024

V dnešnej dobe, kedy je internet neodmysliteľnou súčasťou našich životov, sa čoraz viac rodičov obracia na online platformy, aby svojim deťom zabezpečili prístup k vzdelávaniu a zábave. YouTube je jednou z najpopulárnejších platforiem, kde môžeme nájsť nespočetné množstvo vzdelávacích kanálov určených špeciálne pre deti. Ak chcete, aby vaše dieťa rozvíjalo svoje jazykové zručnosti v angličtine, tu je niekoľko tipov na kvalitné YouTube kanály, ktoré kombinujú učenie s hrou. Je prínosné deti „vystaviť“ angličtine. Čím viac ich téma videa zaujíma, tým lepšie.

1. Super Simple Songs

Tento kanál ponúka množstvo chytľavých piesní a rýmov, ktoré sú ideálne pre deti vo veku od 2 do 6 rokov. Piesne sú jednoduché, opakujúce sa a vizuálne atraktívne, čo deťom pomáha zapamätať si nové slová a frázy. Okrem toho, že sa deti učia angličtinu, zlepšujú si aj svoje rytmické schopnosti a pamäť. Link na tento Youtube kanál

2. PBS Kids

PBS Kids je známa televízna stanica v USA, ktorá sa zameriava na vzdelávacie programy pre deti. Ich YouTube kanál ponúka celé epizódy populárnych seriálov ako „Arthur“, „Curious George“ či „Sesame Street“. Tieto programy nielenže učia angličtinu, ale často obsahujú aj morálne lekcie a vzdelávacie témy ako veda, matematika a spoločenské témy. Link na tento Youtube kanál

3. Peppa Pig

Peppa Pig je obľúbená animovaná séria medzi deťmi po celom svete. Hlavná hrdinka, prasiatko Peppa, zažíva rôzne dobrodružstvá so svojou rodinou a priateľmi. Epizódy sú krátke, jednoduché na porozumenie a plné zábavných situácií, čo robí z Peppy skvelý nástroj na učenie angličtiny pre deti. Link na tento Youtube kanál

4. Cocomelon – Nursery Rhymes

Cocomelon je jedným z najpopulárnejších kanálov na YouTube, ktorý ponúka animované videá s detskými riekankami a piesňami. Každé video je farebné, dynamické a plné jednoduchých slov a fráz, ktoré deťom pomáhajú rozvíjať svoje jazykové zručnosti v angličtine. Link na tento Youtube kanál

5. British Council | LearnEnglish Kids

Tento kanál, vytvorený British Council, je určený na výučbu angličtiny pre deti. Obsahuje širokú škálu videí vrátane príbehov, piesní, básničiek a vzdelávacích aktivít. Videa sú navrhnuté tak, aby boli zábavné a zároveň vzdelávacie, čo deťom pomáha učiť sa angličtinu prirodzeným spôsobom. Link na tento Youtube kanál

6. Alphablocks

Alphablocks je animovaný seriál, ktorý učí deti čítať pomocou postavičiek predstavujúcich písmená abecedy. Každá epizóda je zameraná na konkrétne písmeno alebo skupinu písmen a ukazuje, ako ich kombinovať do slov. Tento kanál je skvelý nástroj pre predškolákov a prvákov, ktorí sa učia základy čítania a písania v angličtine. Link na tento Youtube kanál

7. KidsTV123

KidsTV123 ponúka jednoduché, ale účinné piesne a videá zamerané na výučbu základných slov, čísel, tvarov a farieb. Tento kanál je ideálny pre najmenších, ktorí sa práve začínajú zoznamovať s anglickým jazykom. Link na tento Youtube kanál

8. Wow!English TV

Britský koncept angličtiny, ktorým učíme deti aj my v Jazykovej škole TARGET je okrem vzdelávacej platformy aj známym Youtuberom. Milióny odberateľov a zhliadnutí jednotlivých videí znamená, že rodičia po celom svete tejto metóde angličtiny pre deti dôverujú. Okrem vtipných videí pre deti tam nájdete aj videá pre učiteľov a rodičov, ktoré vysvetľujú prečo je metodika WoW!English taká účinná a obľúbená. Link na tento Youtube kanál

Tipy pre rodičov

  1. Interakcia je kľúčová: Pozerajte videá spolu s deťmi a povzbudzujte ich, aby opakovali slová a frázy.
  2. Pravidelnosť: Krátke, ale pravidelné sledovanie videí (napr. 15-20 minút denne) môže byť efektívnejšie ako dlhé sledovanie raz za týždeň.
  3. Spájanie s každodennými aktivitami: Skúste aplikovať nové slovíčka a frázy, ktoré sa deti naučia, do bežných činností, ako je hranie, upratovanie alebo spoločné jedlo.
  4. Rôznorodosť: Striedajte rôzne kanály a typy videí, aby učenie zostalo zábavné a pútavé.

Výučba angličtiny prostredníctvom YouTube kanálov môže byť skvelým spôsobom, ako deťom zabezpečiť zábavné a interaktívne vzdelávanie. S množstvom kvalitného obsahu na dosah ruky, môžu deti (ale aj dospelí) hravo rozvíjať svoje jazykové zručnosti a zároveň sa skvele baviť.

A ak majú deti či dospelí pocit, že pri videách v angličtine sa nezlepšujú, mýlia sa. Každá hodina nahrávok sa počíta a prispieva k ľahšiemu osvojeniu si cudzieho jazyka v budúcnosti.