5 tipov pre rodičov malých angličtinárov

5. decembra 2021

Keďže v tomto období je v školách nižšia dochádzka, obmedzené sú mnohé voľnočasové aktivity a deti trávia viac času doma, v našom tíme sme si povedali, že oceníš niekoľko konkrétnych tipov ako si zlepšovať angličtinu aj doma mimo vyučovacích hodín.

Dôležité je len byť v kontakte s jazykom, vystavovať ich angličtine pravidelne a neprestať po pár dňoch. Aj keď to hneď nevidno, pomáha aj to, keď angličtina znie v pozadí bez toho, aby sa deti na video alebo nahrávku sústredili. 🙂

Youtube angličtina pre deti
angličtina s deťmi doma

TIP 1 – My WoW English

Okrem Youtube kanála môžete teraz využiť aj videokurz na stránke našej Wattsenglish metodiky. Zábavné videá od Steva pre rôzne vekové skupiny sú teraz sprístupnené na 30 dní zadarmoVhodný vek:  2 – 10 rokov

TIP 2 – Mother Goose Club

6 farebných postavičiek a najlepšie anglické rýmovačky pre predškolákov

Vhodný vek: od 4 rokov

TIP 3 – Game Bank

Aktivity, ktoré robíme na hodinách Wattsenglish a môžu sa nimi inšpirovať aj rodičia. Ak teda máte chuť stráviť čas s deťmi aktívne a viete trochu po anglicky, nájdete tu kopu inšpirácií.

Vhodný vek: 2 – 10 rokov

TIP 4 – British Council pre tínedžerov

Pozrieť si napríklad 3 krátke videá denne počas predĺžených Vianočných prázdnin je rýchla a ľahká cesta k výraznému zlepšeniu porozumenia. Urobiť si poznámky a prerozprávať aspoň základnú myšlienku každého videa pokrok ešte zvýrazní. Už len vášho tínedžera správne motivovať 🙂

Vhodný vek: 12 +

TIP 5 – English Fairy Tales

Rozprávky v angličtine aj s titulkami sú skvelou možnosťou zlepšiť sa pre tých, ktorí už majú základy. Vôbec nie je nutné rozumieť všetkému – dôležité je počúvať. Aj keď sa rodičom aj deťom bude zdať, že to nijak nepomáha, opak je pravdou. Stačí len vydržať. 🙂

Vhodný vek: od 10 rokov

Pre deti je veľmi prínosné, keď sú obklopené angličtinou aj vtedy, keď sa ju práve neučia na hodine. Nechaj ich preto sledovať zábavné vzdelávacie videopríbehy a videopesničky alebo aj akékoľvek rozprávky alebo seriály. Deti sa tak učia prirodzene bez toho, aby to považovali za učenie. Skvelým benefitom do budúcnosti, ktorý týmto dostanú, je to, že si angličtinu spoja s niečim príjemným a budú ju mať navždy radi. Deti, ktoré sú angličtinou obklopené pri hre a zábave vedia, že angličtina sa nerovná nudná a dlhá vyučovacia hodina v škole. Angličtina je pre ne zdrojo zábavy.

Viac o tom, ako zlepšiť angličtinu deťom si môžeš prečítať aj na našom blogu, kde postupne pridávame články s tipmi, radami a konkrétnymi príkladmi aktivít.

Jediné, čo pri učení sa doma chýba, je spätná väzba niekoho, kto ju ovláda. Teda lektora. Tú tvojim deťom zabezpečíme na našom doučku alebo individuálnom kurze, ktoré prebiehajú online v čase, kedy to vašej rodine vyhovuje.

Učíme aj cez víkendy a prázdniny! 🙂

P.S.: Ak chceš zadarmo veľa dobrých tipov ako sa zlepšiť v cudzích jazykoch aj doma a bez jazykovky, tak sa hoď do skupiny Cudzie jazyky nás bavia.