Dve vychytávky NETFLIXU pre jazykových nadšencov

4. februára 2021

Netflix jednoznačne odporúčam, lebo je to najlepší dostupný zdroj na seriály. Je obľúbený a rozšírený po celom svete a to pre nás znamená, že seriály a filmy si môžeš pozrieť v mnohých jazykoch.

Prečo odporúčam seriály na učenie sa jazykov?

Ak sa chceme naučiť jazyk, máme sa ním obklopiť – a najjednoduchšie sa obklopíme tým, čo nás baví. Preto sú seriály výborná vec na učenie sa jazykov. Jednoduchšie sa prinútime tráviť čas niečím čo nás baví. Veď si skús sám povedať, čo vydržíš dlhšie – robiť si pravidelne po večeroch cvičenia z knihy alebo pozerať obľúbený seriál?

Dostať sa k seriálom dne už nie je problém. Možno najpohodlnejšou, dostupnou a relatívne lacnou cestou je čoraz populárnejší Netflix. Ale ten si tiež môžeš doma „vylepšiť“. Ako – čítaj ďalej.

Ako „hacknúť“ Netflix?

Bežne máme na Netflixe možnosť vybrať si medzi angličtinou, nemčinou, často poľštinou alebo maďarčinou – ako aj v dabingu, tak aj v titulkách. Iné jazyky nám na Slovensku Netflix bežne neponúka. Čo však keď sa chceš učiť trebárs portugalčinu alebo taliančinu alebo úplne iný jazyk? Pomôže finta – zmeňte si nastavenie vášho účtu na Netflixe do iného jazyka. Následne sa odhláste a znova prihláste – a okamžite sa zmení aj ponuka jazykov vo filmoch a seriáloch. Ak ti neprekáža menšia obrazovka a pozeráte Netflix aj na vašom PC alebo notebooku, tak – ako pre vás – ešte jedna skvelá finta. Nainštaluj si v prehliadači Chrome tento doplnok  – a titulky si budeš môcť vyberať automaticky bez zmeny účtu – a čo je najlepšie – počas pozerania filmu si myškou iba kliknete na slovo – a okamžite uvidíte aj jeho preklad. Ak klikneš dvakrát, film sa zastaví, slovíčko zaznie ešte raz a s ním aj ďalšie príklady viet. Skvelá vec!

Do sledovania, priatelia! 💻


P.S.: Ak chceš zadarmo veľa dobrých tipov ako sa zlepšiť v cudzích jazykoch aj doma a bez jazykovky, tak sa hoď do skupiny Cudzie jazyky nás bavia.