Ako môže študent zvýšiť kvalitu svojej online hodiny?

1. septembra 2021

Na tvojej online hodine u nás nevyhnutne nepotrebuješ vlastne nič okrem tvojho laptopu alebo stolového počítača. My ti pošleme link na prihlásenie a ty naňho klikneš a tvoja hodina môže začať.

Je však možné zvýšiť kvalitu spojenia a tým aj tvoju spokojnosť a napredovanie. Je lepšie ak šancu, že nám to začne sekať alebo sa spojenie preruší, znížime na minimum. Čo všetko teda odporúčame pre zachovanie čo najpohodlnejšieho online kurzu alebo tréningu?

Kalendár

Občas sa stáva, že študent na svoju online hodinu pozabudne – v zápale práce si nevšimne, že už je čas začiatku hodiny a jednoducho sa včas nepripojí. Preto odporúčam každú hodinu poznačiť si do kalendára (Google alebo MS), ktorý vás automaticky sám upozorní, že už je čas. Hodiny ti dokonca vieme do kalendára poznačiť priamo my v kancelárii školy, tebe len príde pripomienka a tak začiatok hodiny nikdy nezmeškáš.

Stabilné internetové pripojenie

Aj keď máš kvalitné wi-fi pripojenie, skús použiť aj kábel, lebo ten ti umožní, aby tvoje pripojenie bolo nielen kvalitné, ale aj stabilné.

Technické záležitosti

  • odporúčame prehliadač Google Chrome, prípadne najnovší Firefox
  • ideálne slúchadlá s mikrofónom – stačia klasické
  • zatvor ostatné okná v prehliadači

Kamera on či off?

Naši študenti majú počas hodiny (tak ako aj lektor) zapnutú kameru. Je to preto, aby hodina online bola úplne plnohodnotná tej v našej jazykovke. Učeniu reči pomáha, keď vidíme človeka s ktorým komunikujeme, dôležité je vidieť samotné ústa. Preto je niekedy v pandemickej dobe výhodnejšie mať hodinu online ako prezenčne s rúškami na tvárach.

Väčšina z nás používa na online hodinách laptop. S tým súvisí aj občasný problém s tým, že študenti si nastavia sklon obrazovky na laptope tak, že im nevidno celú tvár, ale len vlasy, v lepšom prípade aj oči. Keď sa pripojíš, vidíš aj svoje video a to je ideálna príležitosť skontrolovať či je tvoja kamera nastavená správne. Stačí sa uistiť, či ti vidno celú tvár, nielen jej vrchnú časť.