Naplno do nového školského roku - otázky a odpovede

30. augusta 2021

Na začiatku školského roku máte na nás tradične veľa otázok – a v tomto pandemickom období ešte viac. Preto som sa snažil odpovedať na mnoho z nich v tomto článku. Isté je, že štartujeme naplno v detskom segmente aj jazykového vzdelávania pre dospelých.

Noví native speakri pre vás

Aktualizovali sme našu ponuku pre deti, tínedžerov a dospelých a skvelé je, že máme pre vás nových native speakrov, ktorí sú zároveň aj skvelými lektormi – Irushka zo sibírskej časti Ruska učí u nás ruštinu a angličtinu, Juan Pablo z Argentíny nám zlepší španielčinu a napríklad aj právnickú angličtinu a je tu pre vás tiež Danielle, ktorého materinským jazykom je taliančina.

Covid automat pre školy

Najviac otázok však smeruje na naše kurzy, ktoré sa konajú priamo v školách v súvislosti s pandémiou. Dobrou správou je, že súčasný COVID automat povoľuje výučbu v jazykových školách, CVČ a ZUŠ v zelenej, oranžovej aj červenej fáze. V bordovej a čiernej fáze automaticky prechádzame na online výučbu pre všetky deti zo ZŠ, tak ako sme to robili aj minulý rok. Pre deti z MŠ výučbu počas bordovej a čiernej fázy pozastavujeme a pokračujeme v nej automaticky keď sa okres vráti späť do oranžovej alebo lepšej fázy.

Online kurzy

Veľkej popularite sa zo známych príčin tešia online kurzy. Aj u nás je možné študovať online a túto možnosť využívajú najmä obyvatelia z ďalekých krajov, študenti z dedín, ktorí ušetria čas tým, že k nám nemusia cestovať a napríklad aj žiaci tých škôl, na ktorých TARGET neorganizuje kurzy v danom ročníku. Covid nám na jednej strane veľa zobral, na druhej však umožnil návrat starých klientov, ktorí sa medzičasom presťahovali do Bratislavy alebo do zahraničia a dokonca sme zaznamenali aj návrat lektorov, ktorí u nás učili v minulosti a v tomto období u nás učia opäť z rôznych kútov sveta.

Ďakujeme vám za priazeň aj v tomto premenlivom období a ak naše jazykové služby ešte nevyužívaš, srdečne ťa pozývame. Každá kríza je príležitosť a to môžeš využiť aj ty a zlepšiť si zručnosti napríklad aj priamo z tvojej obývačky. My ti v tom radi pomôžeme! 🙂