Powered by Smartsupp

Sedem dôvodov prečo si vybrať individuálny kurz

6. júna 2024

Tu sú dôvody, pre ktoré napreduješ rýchlejšie v individuálnom jazykovom kurze angličtiny, nemčiny alebo iného jazyka v porovnaní so skupinovým kurzom.

Učenie sa cudzieho jazyka môže byť náročné na tvoj čas, snahu a výkon, ale výber správneho spôsobu výučby môže výrazne ovplyvniť rýchlosť a efektivitu tvojho pokroku. Mnoho ľudí zvažuje medzi individuálnym a skupinovým kurzom. Tu je niekoľko dôvodov, prečo individuálny kurz angličtiny (alebo iného jazyka) môže priniesť rýchlejšie výsledky.

1. Prispôsobený študijný plán

V individuálnom kurze je študijný plán prispôsobený tvojim potrebám, záujmom a cieľom. Lektor môže identifikovať tvoje silné a slabé stránky a zamerať sa na oblasti, ktoré potrebuješ zlepšiť. Na rozdiel od skupinového kurzu, kde sa študijný plán musí prispôsobiť potrebám celej skupiny, individuálny kurz umožňuje flexibilitu a sústredenie na tvoje konkrétne ciele.

2. Rýchlejšie tempo

Individuálny kurz ti umožňuje napredovať vlastným tempom. Ak rýchlo pochopíš novú gramatiku alebo slovnú zásobu, môžeš ihneď prejsť na ďalšiu tému, bez potreby čakať na ostatných študentov. Toto eliminuje prestoje a umožňuje intenzívnejšie a oveľa efektívnejšie využitie času.

3. Viac hovorenia a spätnej väzby

V individuálnom kurze máš viac príležitostí na hovorenie a dostávanie okamžitej spätnej väzby. Lektor sa môže sústrediť výlučne na teba, čo znamená, že budeš viac rozprávať a dostaneš viac korekcií a odporúčaní, čo urýchli tvoj pokrok. V skupinových kurzoch sa často musíš deliť o čas s ostatnými študentmi, čo môže obmedziť príležitosti na aktívnu komunikáciu.

4. Flexibilita času a miesta

Individuálne kurzy ponúkajú väčšiu flexibilitu v plánovaní hodín. Môžeš si vybrať čas, ktorý ti najviac vyhovuje, a dokonca môžeš mať hodiny online, ak je to potrebné. Táto flexibilita zaručuje, že budeš mať viac príležitostí na učenie, aj keď máš nabitý program.

5. Zameranie na konkrétne ciele

Ak máš konkrétne ciele, ako napríklad prípravu na jazykovú skúšku alebo učenie sa jazyka pre profesionálne účely, individuálny kurz ti umožní sústrediť sa presne na tieto oblasti. Lektor môže vytvoriť špecifický program, ktorý ti pomôže dosiahnuť tvoje ciele efektívnejšie a rýchlejšie ako v skupinovom kurze.

6. Motivácia a zodpovednosť

V individuálnom kurze máš osobnú zodpovednosť za svoj pokrok. Pravidelné stretnutia s lektorom a individuálna pozornosť môžu zvýšiť tvoju motiváciu a odhodlanie učiť sa. Vedomie, že niekto sleduje tvoj pokrok a že máš priamy kontakt s lektorom, môže byť silným motivátorom.

7. Eliminácia rušivých vplyvov

V individuálnom kurze sa vyhneš rušivým vplyvom, ktoré môžu nastať v skupinovom prostredí. Môžeš sa plne sústrediť na učenie bez toho, aby si bol rušený od ostatných študentov, čo zlepšuje tvoju schopnosť absorbovať a spracovať nové informácie.

Záver

Individuálne jazykové kurzy ponúkajú mnoho výhod, ktoré môžu urýchliť tvoj pokrok v učení sa jazyka. Flexibilita, prispôsobený študijný plán, viac príležitostí na hovorenie a okamžitá spätná väzba sú len niektoré z dôvodov, prečo individuálne kurzy môžu byť efektívnejšou voľbou pre tých, ktorí chcú rýchlo napredovať. Ak je tvojím cieľom rýchly a efektívny pokrok v jazyku, individuálny kurz je správnou voľbou pre teba.