Pár tipov ako sa naučiť cudzí jazyk efektívnejšie ako doteraz

1395259657-how-making-employees-lifelong-learners-company-succeed
Štúdium jazyka neprebieha len na hodine! Aby sme boli úspešní a splnili cieľ, ktorý ste si dali pred kurzom, máme pre vás niekoľko tipov ako sa k nemu čo najrýchlejšie priblížiť.
Čo je najdôležitejšie pre naučenie sa jazyka? Denný kontakt. Ak nemáte výučbu každý deň, silno odporúčame nájsť si aspoň pár minút denne – vôbec to nemusí byť naša učebnica alebo slovník, či CD s výučbou. Nájdite si čokoľvek, čo vás baví a skúste si pozrieť o danej téme videá na youtube, stiahnuť film v jazyku alebo aspoň s titulkami daného jazyka, počúvajte hudbu, prečítajte si nadpisy článkov na webe a pod.

Motivácia

Najlepší študenti u nás sú starší ľudia, ktorí majú deti natrvalo v zahraničí. Viete prečo? Majú vnútornú motiváciu. Na rozdiel od bežných žiakov ZŠ, ktorí majú vonkajšiu motiváciu (známky, tlak rodičov, učitelia, testy, skúšky), je vnútorná motivácia výrazne lepším stimulantom, ak chcete dosiahnuť cieľ. Keď chcete VY, ide to ľahšie a rýchlejšie.
Existuje lepšia motivácia, ako chcieť sa dohovoriť so svojim vnukom?

Trpezlivosť

Učenie sa jazyka nie je krátkodobou záležitosťou. Náš systém výučby je skutočne rýchly, ale nedokážeme urobiť experta zo začiatočníka za 3 mesiace.
Študenti stredných škôl strávia priemerne 120 hodín ročne každý školský rok v laviciach a často im ani to nepomôže, aby v jazyku získali sebavedomie a potrebné zručnosti.
Študenti v TARGET sa plynule dohovoria priemerne po 6 trimestroch v skupinových kurzoch. V individuálnych kurzoch je progres rýchlejší – záleží len na vás.

Metóda DIRECT

Priame metódy nie sú vo výučbe jazykov žiadnou novinkou. Poznáme ich od 60. rokov minulého storočia, odvtedy prešli vývojom.
Základným princípom je riadená konverzácia. To znamená, že od prvej hodiny u študentov rozvíjame jazykový reflex – lektor nedá študentovi čas na preklad jednotlivých slovíčok, ale okamžite pomáha s formuláciou vety. Tak sa učíme plynule odpovedať, najprv na jednoduché otázky, neskôr aj na komplikovanejšie.
Čím je vyššia úroveň, tým sú otázky otvorenejšie a odpovede voľnejšie. Nestrácame na hodine čas s prekladom a zapísaním si nových slovíčok alebo vysvetľovaním významu v slovenčine. Preto je metóda DIRECT rýchla a účinná.

Nové technológie

Internet nám zrýchľuje život, dobrá správa je, že zrýchľuje aj náš proces učenia – pravda, ak ho využívame. Dnes existuje veľa aplikácií a webstránok, ktoré zadarmo alebo za malý poplatok pomáhajú študentom alebo napríklad spoja študentov, ktorí sa chcú v danom jazyku porozprávať. Veľkou výhodou je, že dnes vieme tieto aplikácie využiť kedykoľvek a kdekoľvek – v čakárni u lekára, počas cestovania, pri behu, pred televízorom atď Ja však odporúčam nemrhať časom najmä v aute a pri šoférovaní alebo jednoducho pri akomkoľvek pobyte v aute sa dá vzdelávať – počúvať audioknihy, alebo v našom prípade – nahrávky v cudzom jazyku.
Naše aplikácie
Stiahnite si bezplatné aplikácie nielen pre študentov našej školy a škôl na celom svete, ktoré  sú licencované na výučbu metódou DIRECT a zlepšite alebo si overte svoje vedomosti:
Braňo Švec

Napísal/a: Braňo Švec

Vyštudoval angličtinu a históriu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, pôsobil ako učiteľ na základnej, strednej a vysokej škole, neskôr pôsobil ako lektor Business English v spoločnostiach ako MotorCar, Tatrabanka, Alpine Slovakia a iných. V súčasnosti je riaditeľom jazykovej školy Target. Vo voľnom čase cestuje a hrá hokej :)

Newsletter

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa do newsletteru a dostávajte podobné články na e-mail.
Taktiež vás budeme informovať o nových kurzoch a výhodných ponukách jazykových kurzov.

Posledné príspevky na blogu

team target školy

4 kľúčové tipy ako si výrazne zvýšiť šance a naučiť sa cudzí jazyk

Správny čas naučiť sa cudzí jazyk je práve teraz. Podobne ako chudnutie, cvičenie, skoncovanie s ...

Čítať článok
KUB_9312-1

Angličtina Wattsenglish po novom aj v škôlkach a školách v okresoch Spišská Nová Ves a Levoča!

S radosťou vám chceme oznámiť, že od školského roku 2018/19 naša škola získala licenciu na výučbu anglického ...

Čítať článok
1395259657-how-making-employees-lifelong-learners-company-succeed

Pár tipov ako sa naučiť cudzí jazyk efektívnejšie ako doteraz

Štúdium jazyka neprebieha len na hodine! Aby sme boli úspešní a splnili cieľ, ktorý ste ...

Čítať článok