Tlmočili sme na 4-dňovej konferencii v Jelšave

3. októbra 2021

Otváracia konferencia k Projektu obnovy kaštieľa z Jelšavy, na ktorú sumou 1 000 000 € prispelo Nórske kráľovstvo prostredníctvom nórskych fondov.

Celý príbeh začal už v roku 2019, keď sa Braňo ako tlmočník a sprievodca zúčastnil 4-dňovej pracovnej cesty v meste Stavanger na objednávku mesta Jelšava. Séria stretnutí a dlhodobé snaženie a práca zamestnancov mesta Jelšava priniesli ovocie v roku 2021 v podobe skvelej správy – schválenia projektu Obnovy kaštieľa Coburgovcov.

Radi sme opäť prijali pozvanie a Braňo s Marekom sa tento raz zúčastnili 4-dňovej otváracej konferencie spolu so sériou pracovných stretnutí, ale aj voľnočasových aktivít pre nórskych partnerov. Konferencia ako aj samotný začiatok obnovy kaštieľa mali veľký ohlas, pretože kaštieľ je dominantou mesta a jeho rekonštrukcia môže priniesť do mestečka aj celého regiónu svieži vietor.

Spolupráca na tomto projekte bola veľmi pozitívnou a milou skúsenosťou aj pre nás. Ďakujeme za pozvanie!

P.S.: Ak chceš zadarmo veľa dobrých tipov ako sa zlepšiť v cudzích jazykoch aj doma a bez jazykovky, tak sa hoď do skupiny Cudzie jazyky nás bavia.